Kako malčkom odpreti vrata v svet angleščine?

Zgodnje učenje angleščine malčkom odpira vrata v svet znanja in priložnosti, ki jih bodo spremljale vse življenje.

Angleški jezik je eden najpomembnejših jezikov na svetu, saj odpira vrata v mednarodno komunikacijo, znanje in kulturo. Hkrati pa ima izjemno povezovalno moč. Za malčke, ki so naravno radovedni in hitro vpijajo nova znanja, je zgodnje učenje angleščine odlična priložnost, da razvijejo veščine, ki jim bodo koristile vse življenje. 

Kdaj je priporočljivo začeti z učenjem angleščine?

Raziskave kažejo, da je idealen čas za začetek učenja tujega jezika zgodnje otroštvo, najbolje nekje do 7. leta starosti – optimalno pa je z učenjem angleščine pričeti okoli otrokovega 4. leta. V tem obdobju so otroški možgani namreč izjemno prilagodljivi ter naravno prilagojeni učenju novih zvokov, besed in jezikovnih struktur na lahkoten način. Otroci so v zgodnjem obdobju tudi manj obremenjeni s strahom pred napakami, tremo in se lažje vključijo v različne načine učenja, kot so na primer pesmice, igre in zgodbe. Čeprav v resnici ni nikoli prepozno za učenje tujega jezika, pa je prav pravočasen začetek pri malčkih lahko ključen pri tekočem in samozavestnem izražanju v prihodnosti.

Govoreča knjiga My First Book of Colours je malčkom pisana na kožo

Med kakovostne načine učenja zgodnje angleščine zagotovo spada novost v interaktivni govoreči knjižni zbirki KUKU – Zabavno učenje, v kateri je sedaj že več kot petnajst poučnih in zabavnih knjig. Govoreča knjiga My First Book of Colours je med vsemi knjigami nekaj posebnega. Gre namreč za prvo knjigo, ki je v celoti zasnovana v angleškem jeziku ob podpori naravnih govorcev. 

Ta prisrčna slikanica za otroke med 3. in 7. letom starosti najmlajše popelje na zabavno popotovanje v svet barv ter angleškega jezika. Z njeno pomočjo bodo otroci odkrivali nove besede, številke do pet in osnovne oblike. Skozi čudovite barvite ilustracije se bodo tako na prijeten in razumljiv način učili osnovnega angleškega besedišča z različnih področij, kot so na primer živali, vsakodnevna opravila, predmeti, igrače, narava in okolje, hrana, glasbila, prevozna sredstva in oblačila. Hkrati pa bodo spoznali tudi različne barve ter ugotovili, kaj se z njimi zgodi, ko se jih zmeša. 

V knjigi je več kot 600 zvokov in besedil v angleškem jeziku, ki bodo malčke ob uporabi interaktivnega pisala, s pomočjo katerega ta knjiga govori in oživi, popeljali v svet barvitega novega znanja.

8 razlogov, zakaj je učenje angleščine za otroke tako pomembno 

Razlogov za zgodnje učenje angleškega jezika je mnogo več kot le osem, a naj vam predstavimo tiste najpomembnejše – teh je prav osem. 

1. Globalna komunikacija: Angleščina je uradni jezik v več kot 50 državah in omogoča komunikacijo z ljudmi po vsem svetu.
2. Boljše priložnosti v izobraževanju: Številni izobraževalni programi, spletni tečaji in šole ponujajo različne poučne vsebine v angleščini. Zgodnje učenje olajša dostop do teh virov znanja.
3. Karierne možnosti: Znanje angleščine je pogosto pogoj za zaposlitev v mednarodnih podjetjih in na področjih, kot so tehnologija, znanost in turizem. Pravzaprav je znanje angleščine postalo del osnovne oziroma splošne izobrazbe.
4. Razvoj kognitivnih sposobnosti: Učenje tujega jezika izboljšuje spomin, koncentracijo in krepi sposobnost reševanja problemov, kar je pomembno za otrokov razvoj.

5. Kulturna obogatitev: Angleški jezik odpira otrokom vrata do najrazličnejših filmov, knjig, glasbe ter drugih kulturnih vsebin.
6. Samozavest: Obvladovanje angleškega jezika (pa tudi drugega tujega jezika) krepi otrokovo samozavest.
7. Boljši uspeh pri učenju drugih jezikov: Otroci, ki zgodaj začnejo z učenjem enega jezika, lažje osvojijo tudi druge tuje jezike.
8. Dostop do spletnih informacij: Angleščina je prevladujoči jezik na spletu, kar omogoča dostop do širokega spektra digitalnih vsebin v najširšem smislu.

Kako začeti z učenjem angleščine doma?

Najboljši način za učenje angleščine pri malčkih je spontano ter skozi igro. Angleške pesmice, zgodbe, risanke in knjige v angleščini so pri tem lahko odličen vir navdiha. Starši oziroma odrasli lahko vključijo angleščino v vsakdanje situacije, na primer pri poimenovanju predmetov, petju pesmic in vsakdanji konverzaciji. Pomembno je, da je učenje zabavno in sproščeno, saj otroci le tako ohranili dolgoročno motivacijo in zanimanje za učenje. Poleg knjige My First Book of Colours je na temo angleščine med govorečimi interaktivnimi knjigami za malo starejše otroke (6-12) na voljo tudi komplet Zabavna angleščina.

Za vse, ki še nimate interaktivnega pisala, s katerim berete in raziskujete vse KUKU knjige, je za mlajše otroke priporočljiv nakup enega paketov Učenje skozi igro ali Učenje s pravljicami, v katerem prejmete čudežno pisalo in eno izmed izjemnih knjig za otroke od 3. do 7. leta starosti. 

Vloga staršev in učiteljev pri učenju angleščine za otroke je ključna

Starši in učitelji igrajo ključno vlogo pri spodbujanju otrokovega učenja angleščine. Pomembno je, da pri tem ustvarijo spodbudno okolje, kjer se otrok počuti dovolj sproščeno in motivirano. Učitelji lahko uporabijo sodobne metode poučevanja, ki vključujejo igro, zgodbe in interaktivne dejavnosti, medtem ko starši lahko poskrbijo za dodatno podporo doma.

Odpreti malčkom vrata v svet angleščine pomeni omogočiti jim boljše življenjske možnosti in priložnosti. To pa si za svojega otroka želi prav vsak starš, kajne? 😊

Najnovejše objave

Kategorije igrač